Rozdíl zkrátka nelze nevnímat. Velmi pestrá škála pěstovaných plodin, zpracování vypěstované produkce, lisování RAW olejů přímo na farmě z vlastních semen, přírodě blízký a promyšlený způsob práce s půdou i výběr na farmě pěstovaných plodin, regenerativní zemědělství v praxi.

To je rodinná farma Markových v Únanově u Znojma. První zmínka o hospodářství sahá až do roku 1696. Od té doby se zde vystřídalo mnoho hospodářů. Od roku 2006 je po rodičích nástupcem syn Jiří spolu s manželkou a syny.

Vlivem okolností byl opuštěn chov skotu. Zůstal zachován chov ovcí s pastvou na přírodně významných lokalitách v okolí obce.

V rostlinné produkci se farma postupně přeorientovala na pěstování pestré skladby více než 20 druhů plodin. Oblíbily jsme si pěstování rostlin pomocí regenerativního zemědělství, jež velmi výrazně dbá na aktivní a pestrý mikrobiom v půdě, jehož následkem je přirozená kvalitní struktura půdy, zadržování vody v půdě a půda více odolná klimatickým výkyvům. Je to přírodě blízké zemědělství.

Díky tomuto způsobu pěstování, rostliny obsahují mnohem více kvalitních živin a aktivních látek prospívajících našemu zdraví i zdraví zvířat.

Z olejnatých semen pro vás lisujeme velmi kvalitní RAW oleje přímo na naší farmě.

Věnujeme se i pěstování a prodeji krmiv pro holuby, ptactvo, exotické ptáky, domácí drůbež apod. Všechny zrniny si můžete zakoupit přímo u nás na dvoře, nebo v našem eshopu.

Farma je vybavena moderní technikou potřebnou k pěstování plodin, posklizňovou linkou na čištění semen, sušárnou, lisem olejnatých semen i skladovací kapacitou.

Skip to content